БАЛИ ВЕЛИГДЕН 2020

Остров на богови, свети храмови, уникатна традиција, тропски убавини, забава... Бали е волшепство кое маѓепсува и инспирира

 

Велигденски тропски одмор на Бали. Комплетен пакет аранжман со гарантирано поаѓање  и лет од Скопје!  

15.04.2020 - 26.04.2020

» Сместување во хотел по избор
» 12 дена / 9 ноќевања со појадок
» Авионска карта од Скопје со Qatar Airways
» Пречек. локална асистенција и трансфери на Бали
» Трансфери на Бали
» 3 Екскурзии со водич

 

 

Програма на патување:

 

1 ден (15.04): СКОПЈЕ - ДОХА
Полетување од Скопскиот Интернационален Аеродром кон за Доха во 12:25 часот со Qatar Airways. Пристигнување во Доха во 18:20 часот локално време.

2 ден (16.04): ДОХА - ДЕНПАСАР
Полетување од Доха кон Бали во 02:50. Пристигнување во Денпасар (Бали) во 17:30 часот. По завршување на пасошка и царнска контрола пречек од страна на партнерот и организиран трансфер до избраниот сместувачки капацитет. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 -10 ден (17 - 24.04): УЖИВАЊЕ НА БАЛИ
Појадок во хотел. Слободни денови за индивидуални прошетки, шопинг, капење, сончање или одмор. Вклучени 3 придружни екскурзии на Бали со превоз и водич на англиски јазик - 2 целодневни екскурзии и 1 полудневна екскурзија. Екскурзиите ќе опфатат повеќе од главните знаменитости на Бали, меѓу кои посета на повеќе важни храмови, локален традиционален танц, природни убавини итн итн. 8 Ноќевањa во хотел.

11 ден (25.04): ДЕНПАСАР – ДОХА
Појадок. Одјавување од хотел согласно времињата определени со хотелските правила. Слободно време до времето предвидено за трансфер кон аеродромот. Трансфер до аеродром за Лет кон Скопје, преку Доха, во 18:45 часот. Пристигнување во Доха во 23:45 часот.

12 ден (26.04): ДОХА - СКОПЈЕ
Лет од Доха кон Скопје во 07:00, пристигнување во Скопје во 11:15 часот.


 

БАЛИ ЗА ВЕЛИГДЕН 2020

Авион - А.Такси - 9BB - Трансфери - Екскурзии

Авионски пакет аранжман од Скопје

 ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ

15.04.2020 – 26.04.2020  

 ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ

 16.04.2020 – 25.04.2020

 УСЛУГИ

9 BB + трансфери + екскурзии

 НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

 9Н / 12Д

ИМЕ НА ХОТЕЛ НА БАЛИ

 ЛОКАЦИЈА НА ХОТЕЛОТ

 ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО 1/2 соба

 FONTANA HOTEL 3*  KUTA

 959 € / 59.458 мкд

 WINA HOLIDAY 3*

 KUTA

 989 € / 61.318 мкд

 IBIS STYLE BENOA 3*  KUTA  989 € / 61.318 мкд
 GRAND WHIZ NUSA DUA 3*  NUSA DUA - BENOA  1.039 € / 64.418 мкд
 JAYAKARTA 4*  SEMINYAK  1.099 € / 68.138 мкд
 PARIGATA RESORT SPA & VILLAS 4*  SANUR  1.099 € / 68.138 мкд
 HOLIDAY INN RESORT BENOA 4*  BENOA  1.179 € / 73.098 мкд
 PATRA BALI RESORT & VILLAS 5*  KUTA  1.209 € / 74.958 мкд
 GRAND INNA KUTA 4*  KUTA  1.229 € / 76.198 мкд
 SADARA BOUTIQUE BEACH RESORT 4*  BENOA  1.229 € / 76.198 мкд
 THE TANJUNG BENOA CAMAKILA 4*  BENOA  1.239 € / 76.818 мкд
 RAMADA BINTANG BALI RESORT 5*  KUTA  1.309 € / 81.158 мкд
 GRAND MIRAGE RESORT 5*  NUSA DUA - BENOA  1.319 € / 81.778 мкд
 MELIA BALI VILLAS & SPA 5* DLX  NUSA DUA  1.529 € / 94.798 мкд
 
*** МЕСТАТА СЕ ЛИМИТИРАНИ А ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.03!

На барање може да бидат понудени и многу други хотелски опции.
За резлизација на аранжманот потребен е минимум од 10 патници.
Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€.
Општите услови за патување на 
АУРОРА ТУРС и СКТМ се составен дел од овој аранжман.

 
Цената влучува: 
• Авионски превоз  Скопје – Денпасар – Скопје со Qatar Airways
• 9 ноќевања во избрнаниот хотел на база на ноќевање со појадок
• Вклуечени придружни екскурзии:  2 целодневни + 1 полудневна 
• Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром 
• Асистенција од претставник на локален партнер
• Организација на аранжманот.
 
Цената не влучува: 
• Дополнителни оброци и пијалоци кои не се наведени во програмата
• Задолжително патничко осигурување
• Дополнителни факултативни посети и екскурзии
 
Забелешки
Виза за Индонзеија за лица со македонски пасоши не е потребна, но за патувањето потребно е пасошот да биде со важност од минимум 6 месеци по датумот на враќањето.
• Организатор на ова патување е AУРОРА Турс.
• Патниците со пасоши кои не се Македонски потребно е да се информираат окулу визниот режим во соодветна институција. Агенцијата не сноси одговорност за пасошко - царински процедури. 
• За резервации потребен е аванс од минимум 40% од вкупнот износ на аранжманот.
• Целосна уплата, најдоцна дваесет (20) дена пред започнување на аранжманот.
• Програмата и редоследот на разгледи и посети може да претрпи промени во зависност од состојба на терен и други објективни причини.
• Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети, аеродромски такси), да ја промени и цената на аранжманот и факултативните излети.
• Организаторот го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.