КУБА – во ритамот на салсата 
Револуција, насмевки, салса, рум, пури, коктели, олд тајмери, хедонизам, сонце, егзотика, плажи, палми... 
Ова се само дел од зборовите кои  го опишуваат овој магичен остров со фасцинантна архитектура која го враќа духот на колонијалното време. Куба е егзотична островска земја каде се чини дека времето застанало; земјата на револуцијата, Че Гевара и браќата Кастро. Атрактивна е заради тиркизното море и долгите бели песочни плажи; руралните градови со шарени куќи; дивите и недопрени долини; драматичните тропски пејзажи; мануфактурите за производство на традиционалните кубански пури, тутун и рум; а сигурно знаете дека токму во Куба ќе ги испиете најдобрите cuba libre и mojito коктели на светот.
Куба е земја која не смеете да ја заобиколите, едноставно мора да ја посетите барем еднаш. Појдете во уникатна егзотична  авантура, запознајте го најубавиот карипски остров од кој ќе се вратете маѓепсани и полни со неверојатни впечатоци.

Аурора Турс располага со обемни искуства и широка понуда за вистинско туристичко уживање во Куба. Контактирајте не за да подготвиме персонализирана предлог понуда за Вашето патување, или следете не и придружете се на некоја од нашите групни патувања.


Контакт Информации

Канцелариски телефони:

☎ + 389 2 2464 440
☎ + 389 2 2463 838
☎ + 389 2 3201 213

 

Дежурни телефони за итни ситуации:
  + 389 75 432 872
  + 389 75 455 139

 

e-mail
info@aurora.com.mk 
aurora@aurora.com.mk 

 

Продажни канцеларии:

25 години на препознатлива локација, во сопствени модерни простории:

Скопје - Аеродром - 3 Бисери 
(бул. Јане Сандански, ТЦ 3 Бисери - до сендвичара 7ца)
» Отвори мапа

Формулар за контакт