Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Ambrosia Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот AMBROSIA  се наоѓа на плажа, на 400 метри по шеталиштето до центарот на заливот Битез, на 7 км од центарот на  Бодрум и на 45 км од аеродромот во Бодрум.


Соби: Хотелот има 110 соби кои се опремени со  сеф, клима уред, минибар и балкон.


Хотелски содржини: Хотелот има отворен и затворен ресторан, рецепција, лоби бар, снек бар, отворен базен со посебен дел за деца.  Хотелот располага и со спа и фитнес центар,  турска бања, џакузи, простории за масажа.


Спорт и забава: Хотелот во својата понуда има различни водени спортови ( со доплата ) , попладневна програма со забавни игри,  вечерна програма со жива музика.


Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа која е долга 100 м. Лежалките, чадорите и пешкирите на плажа се бесплатни.