Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Arsi Enfi City Beach
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:Хотел се наоѓа во центарот на Аланија , 125 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот има 132 соби во главната зграда и бунгалови. Сите единици се стандардни (максимум 2 + 2 лица), кои имаат: една спална соба, бања со када или туш, фен, балкон или тераса, клима уред, телефон, сеф (екстра), мини бар (со доплата ), SAT TV и музички канали, Wi Fi.
Дополнителни содржини: Главен ресторан, лоби бар, бар покрај базенот.Со доплата: сеф на рецепцијата, доктор , телефон, факс, интернет, перална. Wi Fi е бесплатен. 

Спорт и рекреација: Отворен базен , пинг-понг, турска бања, сауна, масажа, билијард, спортови на вода.
Плажа: Градска плажа на 30 метри од хотелот. Лежалки  и чадори за сонце не се наплаќаат (пешкири за плажа не се достапни).