Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Be Premium Bodrum
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Be Premium Bodrum 5*

 

Локација: Be Premium Bodrum  е исклучително луксузен хотелски комплекс кој се наоѓа во заливот Torba, на околу 8 км од центарот на Бодрум и 23км од аеродромот. Отоврен е во 2014 година и зафаќа површина од 110.000м2. Комплексот е на каскадни нивоа.

 

Соби: Комплексот располага со вкупно 311 соби, поделени во неколку категории. Секоја соба има купатило со туш кабина, фен, телефон, ТВ, чајник, апарат за кафе, мини бар, клима уред, сеф, wi-fi интернет и балкон.

 

Содржини: Освен главниот ресторан, Be Premium Bodrum располага со 7 a la cart ресторани со понуда на јадења од локална турска, италијанска и азиска кујна. Има 9 барови во кои се служат алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и освежителни напитоци. Разни видови на закуски и лесни оброци се служат во 2 слаткарници и 3 снек барови. Од останати содржини, гостите на располагање имаат паркинг, rent a car услуга, перење на автомобили, услуга за перење и пеглање на облека, продавница, бутик, фризерски салон и лекарски услуги.

 

Спорт и забава: Гостите на хотелот можат да уживаат во содржините на 8 надворешни базени од кои главниот има и водени тобогани. За дополнително опуштање на располагање имаат часови по јога и медитација, како и спа центар кој освен внатрешен базен содржи и сауна, парна и турска бања, ледена фонтана, џакузи, простории за различни видови на масажа и козметички третмани. Љубителите на спортот можат да го користат фитнес центарот, масите за пинг понг, како и бројните можности за спортови на вода. Во текот на денот и вечерта се организираат различни програми за анимација на возрасните, додека за најмалите гости наменет е мини клубот во чиј склоп се организираат различни забавни активности како креативни работилници, играње на видео игри, проекции на филмови, танц.

 

Плажа: Хотелот има плажа долга 1км, од кои 200м песочна плажа, а остатокот е составен од понтонски платформи. Плажата и платформите се опремени со чадори и лежалки.