Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Bitez Garden Life Hotel & Suites
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Битез, на околу 6 км од центарот на Бодрум и на 45 км од аеродромот во Бодрум.  Хотелот е отворен во 2006 година, е исклучително квалитетен за својата категорија, има многу пријатна атмосфера, прекрасна градина и е добро одржуван.

Соби: Хотелот има вкупно 183 соби кои се распоредени во неколку блока опкружени со зеленило. Сите соби се климатиризани и опремени со сателитска телевизија, телефон, мини бар, купатило, фен и балкон. 

Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има ресторан, два бара, три базени (еден со детска секција), турска бања, сауна, бесплатна Wi-Fi конекција на јавни места. 

Спорт и забава: Хотелот во својата понуда има три базени (еден од базените е со посебен дел за деца), детско игралиште, аеробик, анимација за гости, пинг-понг, билјард и различни спортови на вода со доплата.

Плажа: Хотелот е оддалечен околу 200 метри од песочната плажа,  лежалките и чадорите на плажата се бесплатни за гостите во хотелот, а останатите услуги се со доплата (храна и пијалоци).