Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Caves Beach Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во северниот дел од Хургада, на околу 15 километри од аеродромот и околу 10 километри од центарот на градот.

Информации: Caves Beach Resort е проектиран во уникатен и интересен пештерски стил, по примерот на познатите Flintstones. Отворен е во 2015 година, се состои од главна зграда и неколку четирикатни анекс згради, нуди 385 сместувачки единици.

Сместување: Сите соби се уникатно дизајнирани, пространи, модерни и имаат клима, балкон или тераса, сеф, чајник, сателитска LCD телевизор, фен за коса. Стандардните соби се околу 40 m², луксузните соби се околу 50 m², а кралските соби се околу 60 m². Се плаќа: мини бар, телефон, услуга во соба и интернет.

Содржини: Хотелот располага со 3 базени (базен за анимација и два базени каде што гостите можат да уживаат во целосна тишина), одбојка на плажа, аеробик, пинг-понг, пинг-понг, фудбалско игралиште, вечерна програма и гала вечери. Wi-Fi е бесплатен во лобито на хотелот. Во спа центарот гостите можат бесплатно да ја користат модерната теретана додека масажите се со одредена доплата.

Плажа: Песочната плажа е прекрасно украсена и гостите на хотелот можат да користат пешкири, лежалки и чадори за сонце без доплата. Еден помал дел од плажата е со корален гребен, а поголемиот дел од зоната за капење е плитка вода и задолжителна употреба на чевли за капење. во овој дел од хургада плимите и осеките одредени периоди може да бидат многу изразени.