Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Champion Holiday Village
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Белдиби, 13км од Кемер, 25км од Анталија и окулу 45км од аеродромот во Анталија. Изграден е во 1988, а реновиран во 2019 година. Завзема површина од 42.000 м2 беспрекорно оплеменета во многу зеленило. Топло го препорачуваме овој клуб ресорт, особено за семејства со деца.

СМЕСТУВАЊЕ: Располага со 244 соби од кои повеќето стандардни (17-28 м2, макс. 3 лица) и 50тина фамилијарни соби (35-38 м2, макс. 4 лица). Секоја соба е опремена со индивидуална клима, балкон, телефон, интернет (доплата), сеф (доплата), ТВ, фен, мини бар (вода бесплатна), купатило. Сите соби се со поглед кон прекрасните зелени градини.

УСЛУГИ, СОДРЖИНИ, СПОРТ, ЗАБАВА: Главен и 2 А Ла Карт ресторани (турски и егејски - со закажување и доплата), 3 отворени базени, 2 тобоган лизгалки, фитнес центар, сауна, тениски терени, одбојка на песок, пикадо, пинг понг, детски тобоган, детски базен, детска дискотека, детски клуб (4-12 год.). Се доплаќа на лице место за користење услуга од доктор, телефон, интернет кафе, чување деца, билијард, фризер, изнајмување на тениски реквизити и користење игралишта под рефлектори, хемиско чистење и пеглање.

ПЛАЖА: Позициониран е на своја песочно - камчеста плажа на која лежалките и чадорите за сонце се бесплатни за гостите.