Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CLUB CALIMERA SERRA PALACE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран на 4км од Манавгат, 15 км од Сиде, 64 км од аеродромот во Анталија,на 71км од центарот на Анталија. Хотелот е отворен во 1988 година,а комплетно е реновирана во 2011 година.Завзема површина од 70.000м.
Сместување:Хотелскиот капацитет нуди 432 соби и се распоредени во главната и Superior згради.223 Стандардни соби,160 160 superior соби,29 фамилиарни соби, и 16 junior апартмани ,4 соби за лица со посебни потреби.Сите опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, мини бар(вода), сеф, фен, тераса / балкон  ,wireless internet.
Содржини: За своите гости хотелот нуди 1 главен ресторан, 3 а ла карт ресторани(италијански,турски,и скара),  барови (Lobby, Pool, Disco, K-Bar, Café Turk),Discoклуб, за деца има мини клуб, мини фудбал игралиште и детски базен.
Спорт и забава:2 Отворени базени, Relax базен, 3 тобогани, базен за деца,затворен базен,или релаксирајте се во фитнес центарот, ватерполо,мини фудбал,дневни и вечерни анимации и програми,жива музика,шах,часови за готвење, одбојка на плажа,мини голф,5 тениски терени,гимнастика,аеробик,пикадо,кошарка ,мини клуб за деца,мини диско,мини фудбал,игротека. Се наплаќа:Internet café ,доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перална, хемиско чистење, продавници, rent a car,спортови на вода,масажи,билијард,часови и опрема за тенис,осветлување на тениските терени, fitness центар, TV соба,диско,игротека, и се друго што не  влегува во AL концептот.
Плажа:Хотелот располага со сопствена песочна-камчеста плажа долга 230 м, на која лежалките, чадорите и пешкирите за гостите се бесплатни