Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Club Hotel Anjeliq
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Окурчалар, на 7км од Аланија и 125км од аеродромот во Анталија.
Сместување:  Хотелот располага со вкупно 400 соби.Сите соби се модерно уредени, со купатило со туш, фен, сплит клима, телефон, мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, плочки и балкон.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: Турски, Италијански, Морски, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, снек бар, Диско бар, витамин бар. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет, фризер, продавници, rent a car се наплатуваат.
Спорт и забава: Отворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања, пинг понг. Водени спортови, Спа и Велнес центар, билијард, компјутерски игри се наплатуваат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и вечерни шоу програми, жива музика, кино. Мини клуб за деца со специјални програми, мини диско и натпреварувања.
Плажа:  Хотелска плажа, лежалки, чадори, пешкири, душеци не се наплатуваат. Има тунел под патот до плажа.