Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Diamond Hill Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Аланија, на 4км од центарот на градот и на 125 км од аеродромот во Анталија. 

 

СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 298. 
Стандардни соби (32m², една спална, едно купатило, макс.3+1 лица). 
 Секоја соба е со купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода при доаѓање, потоа само водата се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон. 

 

СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторан со Турска кујна, лоби, бар, бар покрај базен. Доктор, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, rent a car дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет бесплатен во лобито. 

 

СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен базен и затворен базен (кој е вон употреба во летниот период) за возрасни, со оддел наменет за деца, водени лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, бања на пареа, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, масажа и велнес центар, дополнително се наплаќаат. Лесни забавни програми во текот на денот, различни натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години. 

 

ПЛАЖА: Хотелот има приватна плажа, која е на 95м оддалеченост. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. До плажата води и подземен тунел под патот.