Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Dragut Point North Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Dragut Point North Hotel 3*


Локација: Хотелот се наоѓа на 1км од центарот на Turgutrajs, 21км од Бодрум и 55км од аеродром.

Соби: Хотелот располага со 79 соби. Сите соби имаат клима уред (сплит), телефон, мини бар, купатило, фен и wi-fi. Стандардните соби немаат балкон.

Содржини: Гостите на располагање имаат ресторан, бар, базен, базен за деца, фитнес центар, амам и сауна.

Спорт и забава: Хотелот нуди дневна и вечерна анимација, аеробик и гимнастика во вода.

Плажа: Хотелот од плажата го дели шеталиште. Плажата е тесна, песочно-камчеста и има дрвен понтон. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.