Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Eftalia Village
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 m од плажата во Конакли, 400 m од рестораните покрај главниот пат или 1200 m од рестораните околу пристаништето. Аланија е оддалечена 18 километри (лесно се стигнува со локално такси. Инџекум е оддалечен 4 километри, а аеродромот во Анталија е приближно 120 километри.

Сместување: Собите се опремени со клима уред, централно греење и вентилатор. Некои соби немаат балкон. Достапни се соби до посебни спални. За помладите гости може да се побараат детски кревети и дополнителни кревети. За гостите се достапни сеф и минибар, фрижидер, мини фрижидер и бокал за чај/кафе, телефон, телевизор со сателитски/кабловски канали и WiFi (без доплата). Бањите се опремени со туш и када, како и фен. Гостите исто така можат да резервираат соби погодни за инвалидски колички со бањи достапни за инвалидски колички. Комплексот има семејни соби и соби за пушење.
 
Содржини: Гостите имаат избор од 425 соби за непушачи, вклучувајќи 219 двокреветни соби, сместени во 2-ката главна зграда и 10 помошни згради. Услугите како што се услуга за складирање багаж, сеф и услуга за размена на валута обезбедуваат удобен престој. Безжичниот интернет пристап на јавни површини им овозможува на гостите да останат поврзани. Достапни се лифт и објекти достапни за инвалидски колички. Голем број продавници, вклучувајќи супермаркет и продавница за сувенири, се одлични за шопинг или само прелистување. Основата на селото за одмор има игралиште и прекрасна градина. Дополнителните погодности вклучуваат штанд за весници, ТВ соба, игротека и библиотека. Паркинг места се достапни за гостите кои патуваат со автомобил. Други услуги вклучуваат 24-часовна безбедносна служба, услуга за чување деца, услуга за згрижување деца, услуга за изнајмување автомобили, медицинска помош, услуга во соба, услуга за перење, фризер, перална со монети и лекар во хотел. Службата за изнајмување велосипеди ја обезбедува сета потребна опрема за истражување на околината.
 
Спорт/Забава: Хотелот располага сио 4 отворени базени, тобоганот, освежителни пијалоци во барот покрај базенот, терасата за сонце, на која има лежалки и чадори за сонце. Комплексот нуди обемна спортска програма на отворено, вклучувајќи велосипедизам/планински велосипедизам, тенис, одбојка на плажа, кошарка, стрелаштво, риболов и јавање коњи. Достапни се голем број спортови, вклучувајќи спортови на вода како што се сурфање на ветер, катамаранинг, нуркање, аеробик на вода. Со доплата гостите можат да уживаат и во скијање на вода, џет скијање, возења со моторни чамци, возење со лопатки, возење со банана и кајакарство. Комплексот нуди бројни спортови во затворен простор, вклучувајќи теретана, пинг-понг, бадминтон, пикадо, сквош, билијард. Има велнес центар со спа, сауна, парна бања, амам и солариум. Дополнителните рекреативни активности вклучуваат забавна програма, детски клуб, детска диско, танцов клуб и ноќен клуб.
 
Плажа:
Хотелот има приватна плажа, каде што летжалките и чадорите се бесплатни.