Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Fame Residence Lara & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Лара, 14км од аеродромот во Анталија и 16км од центарот на Анталија.

 

СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 442.  Де лукс соби 332 (една спална и купатило, макс.2+2 лица), 64 фамилијарни де лукс соби (една голема соба и купатило, макс.2+2 лица), 36 фамилијарни елит соби (две спални соби одвоени со врата, макс.2+2 лица,), 3 Де лукс суит соби, 1 Елит суит, соби за непушачи и соби за хендикепирани лица. Сите соби се луксузно опремени, со купатило со  када, фен, централна клима која работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (само со вода), сеф (дополнително се наплатува), тепих на подот, сателитска ТВ. Повеќето соби имаат балкон. 

 

СОДРЖИНИ: Главен ресторант со тераса, A’la Carte ресторани: Pasha-турска кујна, Logos-италијанска кујна, Mermaid (рибен ресторан), Dragon (кинеска кујна), Cancun (мексиканска кујна). Барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, сервис за перење и пеглање, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет, rent a car, шопинг центар, превоз до центарот на Анталија се услуги кои дополнително се наплатуваат. Интернетот во лобито е бесплатен.

 

СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, соба со пареа, Џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа. Спа и Велнес центар, масажа, солариум, осветлување за тениските игралишта, фудбалски игралишта, куглање, билијард, спортови на вода се наплатуваат.
 Забавни програми со професионална екипа во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб за тинејџери од 12-16 год.

 

ПЛАЖА: Песочна хотелска плажа, со лежалки и чадори за сонце  кои не се наплатуваат, пешкири за на плажа и за на базен со депозит