Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Giftun Azur Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

GIFTUN AZUR RESORT


Локација
Хотелот е на 3 км од аеродром во Хургада и на 7 км од центарот на градот. Поициониран е на почетокот на туристичката зона и шеталиште Мемша, веднаш до луксузниот Albatros White Beach. Овој хотел со 3* е сместен во бујна градина од палми, располага со 7 ресторани и 7 барови, пространи модерни соби со поглед на градина или море.

 

Сместување
Хотелот располага со 522 соби. Сите соби располагаат со клима, мини бар (само вода), сет за кафе и чај, телефон, сателитска ТВ, сеф (на рецепција), балкон или тераса, купатило со туш кабина или када, фен, Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно, а во собите со доплата. Собите од "T Block" се неодамна реновирани.

 

Услуга
Сѐ вклучено.  Храна и пијалоци според хотелскиот концепт. All inclusive – шведска маса за појадок, ручек, вечера во главен ресторан, чај и закуски во снек ресторан на плажа во определени часови. Roxy бар и Swimming pool бар (со доплата од 00.00 часот до 09.00часот), Fresh juice бар со доплата. Рестораните El Dawar, El Gaucho, The Pirates (ресторан со морска храна), La Piazzetta (италијански ресторан) Asian Corner & Teppanyaki во период на рестрикциите за Covid 19 може да се затворени.

 

Содржини
Хотелот располага со ресторани и барови каде што се служат храна и пијалоци според All inclusive концептот на хотелот, 2 надворешни базена за возрасни и за деца, одбојка на плажа, тениско игралиште (доплата за осветлување и за часови по тенис), билијард (деца под 16 год со присуство на родител). Со доплата се разновидни спортови на вода, јавање камили.

 

Плажа
Хотелот има убава сопствена песочна плажа со постепен влез во вода. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.