Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HARD ROCK HOTEL BALI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен покрај плажата Кута, хотелот Хард Рок Бали има декорација инспирирана од културата на рокенролот. Има најголем отворен базен,  спа, ресторани и бесплатен паркинг. Бесплатна WiFi мрежа е достапна во сите области. Обоени со музички меморијали, звучник Bluetooth Bose и IPTV систем за забава со бесплатни филмови на барање, собите во овој хотел се рај за љубителите на музика. Собите се опремени со клима, ТВ и купатило со фен. Исто така во собите има минибар и кафе / чај. Гостите можат да пеат во студиото за снимање на хотелот или да си купат сувенир од рок продавницата . Другите објекти вклучуваат фитнес центар, центар за деца, како и тинејџерски клуб,  услуги за масажа во спа центарот на хотелот.
Гостите исто така можат да  уживаат во бесплатно прикажување на филм во киното по барање, како и да уживаат во бесплатната употреба на висококвалитетни Bluetooth звучници. Starz Diner е отворен за целодневно јадење, нуди азиска кујна ала карт и Интернационална вечера, додека Splash Bistro нуди ладни пијалоци покрај базенот. Вечерните забави во живо можат да се најдат во качифот на  хотелот Хард Рок Кафе и Centerstage Бар. Хотелот Хард Рок Бали е околу 10-минути возење од меѓународниот аеродром Нгура Раи.