Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Holiday Park Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран помеѓу Сиде и Аланија (окулу 30км од двете), во областа Okurcalar, оддалечен окулу 90км од аеродромот во Анталија.  Отворен е 2001 година и завзема површина од 10.000м².

СМЕСТУВАЊЕ: Располага со 212 Стандардни соби (25-29м², една спална, едно купатило, макс.3+1 лица). Сите соби се со купатило со када, туш и фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден само со вода), сеф (се доплаќа), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

УСЛУГИ, СОДРЖИНИ, СПОРТ, ЗАБАВА: Главен ресторан со шведска маса, Лоби бар, снек бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, интернет, фризер, продавници, дополнително се наплаќаат.
Отворени базени за возрасни и деца, три тобогани , Турска бања, сауна, фитнес, пинг понг, сквош, одбојка на плажа, кошарка. Масажа, билијард, спортови на вода, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца со дневни и вечерни програми.

ПЛАЖА: Хотелска плажа, со песок и камчиња. Лежалки на плажа и чадори за сонце бесплатни. Пешкири за плажа со депозит и доплата. Приватни павиљони со резервација и се наплаќаат.