Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Kefaluka Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Kefaluka Resort 5*


Локација: Овој хотелски комплекс зафаќа површина од 50.000м2. Од центарот на Turgutreis е одалечен 10км, а од центарот на Бодрум 25км.


Соби: Ресортот се состои од 384 соби. Сите соби имаат купатило, фен, ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.

Содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има и 7 a la cart ресторани и 7 барови. Во сотав на хотелот се менувачница, сувенирница, продавница и фризерски салон.

Спорт и забава: Во самата средина на хотелот, на површина од 1000м2, се наоѓа базен, а на 90Ом2 хидромасажер. На располагање на гостите на хотелот е фитнес центарот, аеробик, а исто така можат да се опуштат и во спа центар кој има 2 сауни, парна бања, џакузи и витамински бар. Од дополнителните содржини ги издвојуваме двата тениски терени, терем за одбојка на плажа, сквош, бадмингтон, билијард, пинг понг, куглана и многубројни спортови на вода. За најмладите гости има базен, 5 тобогани и детски клуб со професионален тим на аниматори.

Плажа: Хотелот има проватна песочна плажа