Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Lujo Hotel Bodrum
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Сместен е во Меселик, на околу 20 км од центарот на Бодрум и на околу 15 км од аеродромот. Хотелот е отворен во мај 2018 година, зафаќајќи површина од 110.000 м2.


Соби:  Овој луксузно опремен хотел има 10 типа на соби распоредени во 13 - четирикатни блока, сите соби имаат директен или делумен поглед на море, секоја има клима уред, сателитск ЛЦД телевизија, сеф, Wi-Fi интернет, фен за коса, мини бар.


Хотелски содржини: Гостите имаат на располагање 7 a la carte ресторани  и 11 барови. Доктор, патувања со хеликоптери, изнајмување јахти, трговски центар, сала за состаноци.


Спорт и забава: Хотелот има аква парк, 7 базени (од кои едниот е со морска вода и сите се загреваат), дневна и вечерна анимација, музика во живо, кино, диско, центар за игри, јога, пилатес, кошарка, одбојка на плажа, мини фудбал, курс за пливање, кану, пинг-понг, 4 тениски терени, Спа и велнес ,фитнес центар, парна бања, сауна, просторија за солена вода. Со доплата: спортови на вода, банана, школа за сурфање, училиште за нуркање, приватни часови по пливање, часови по тенис, пилатес со приватен инструктор, фитнес со приватен тренер.


Плажа: Хотелот има две плажи со бел песок и понтон долг 1.850м2 каде чадорите за сонце и лежалките се бесплатни.