Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MARTI Myra
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Текирова, на 17 км од Кемер. Од центарот на Анталија е 60 км и од аеродромот во Анталија 70 км. Опкружен со борова шума што го прави престојот во овој хотел исклучително пријатен. Изграден е во 1995 година, а реновиран во 2023 година и зафаќа површина од 100.000 м2

Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од триесет згради од три и четири ката блокови со:

Супериор соби (приближно 36м2): клима, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), сеф, бања, фен, балкон.

Супериорни луксузни соби (приближно 36м2): овие соби се поблиску до базен и плажа, клима, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), сет за кафе и чај, сеф, бања, фен, балкон.

Супериорни семејни соби (приближно 44 м2) за макс. 3+2 или 4 лица имаат две спални соби и една бања, балкон или тераса. Главната спална соба има брачен кревет или два единечни кревети, додека втората соба има два единечни кревети.

Супериорни делукс семејни соби (приближно 44м2): овие соби се поблиску до базенот и плажата, имаат две спални соби и една бања, клима уред, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и малку мека пијалоци), комплет за кафе и чај, сеф, едно купатило, фен, балкон

Апартман за меден месец (приближно 180 м2): една соба која според изгледот и името е наменета за млади брачни парови. Како еднособен апартман, кој се состои од една спална соба, една голема бања со џакузи, соблекувална, опрема за кујна и пространа дневна соба со камин. За гостите на оваа соба има специјална услуга што ја обезбедува хотелот, наречена Marti Premium Service.

Делукс Лајфстајл соба (приближно 32 м2): со својот рестилизиран дизајн и концепт, се состои од една спална соба и една бања. Имаат еден брачен или два единечни кревети, со можност за дополнителен кревет, клима, тепих и мермер на подот, Андроид ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), аларм, бања, туш кабина или када, комплет за хигиена Marti, влечки и бањарка, комплет за кафе и чај, сеф, фен, балкон, бесплатен брз интернет, балкон или тераса со поглед на градината на хотелот. За гостите на оваа соба, хотелот нуди посебни поволности: едно бесплатно користење на a la carte ресторанот (за време на престој од најмалку 7 ноќевања), попуст за користење на павилјонот на плажа (со резервација), попуст на одредени услуги во Спа и велнес центар.

Делукс Лајфстајл семејна соба (приближно 44 м2): со рестилизиран дизајн и концепт, се состои од две спални соби и една бања, едната со брачен кревет, другата со два единечни кревети, клима уред, тепих и мермер на подот. Андроид ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), аларм, бања, туш кабина или када, хигиенски комплет Марти, папучи и бањарка, сет за кафе и чај, сеф, фен, балкон, бесплатен брз интернет, балкон или тераса со поглед на уредената хотелска градина. За гостите на оваа соба, хотелот нуди посебни поволности: едно бесплатно користење на a la carte ресторанот (за време на престој од најмалку 7 ноќевања), попуст за користење на павилјонот на плажа (со резервација), попуст на одредени услуги во Спа и велнес центар.

Premium Suite соба (приближно 180 m2): хотелот располага со вкупно четири премиум апартмани, кои се модерно опремени, создавајќи пријатна атмосфера за пријатен одмор. Тие се состојат од две спални соби и две бањи (џакузи во една од двете бањи). Во едната спална соба има брачен кревет, во другата два посебни кревети и пространа дневна соба со камин.
 

Содржина: Главни и 3 a'la carte ресторани (се доплаќа), 5 барови, внатрешен базен, надворешен базен (поврзан голем базен со неколку делови), 2 тобогани, снек бар, спа центар, пикадо, аквабајк, аеробик, 2 сауни, турски бања, шах, 3 тениски игралишта, теретана, јога, одбојка на плажа, пинг понг, сурфање (со лиценца), кошарка, диско, музика во живо, анимација, детско мени, детски базен, детско игралиште, мини зоолошка градина, 2 детски клуба (мини 4-12 и клуб за тинејџери 13-17). Со доплата: бебиситерка, доктор, масажа, фризер, нуркање, тенис, часови по танц и пливање, осветлување на тениски терени, изнајмување тениска опрема, билијард, моторизирани спортови на вода, услуги за перење и хемиско чистење. тенис (три терени), пинг понг, билијард, кошарка, одбојка, пикадо, школа за нуркање, фитнес, спортови на вода.
 

Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена плажа со песок со камчиња. Бесплатно користење на лежалки, чадори, крпи и бар на плажа.