Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Nour Palace Resort & Thalasso
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Nour Palace Resort & Thalasso се наоѓа во туристичката област Махдија, историскиот главен град на династијата Фатимид, на околу 6 километри од центарот, неговата медина, пристаништето и археолошките локалитети. Од аеродромот во Монастир е на 42 км и од аеродромот во Тунис на 209 км.
Соби: клима уред, сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер, бања, балкон.
Содржини: рецепција, надворешен базен од 1600 м2, аква парк со 5 лизгалки (7 линии), затворен базен загреан во зима, детски базен, главен ресторан, два a la carte ресторани (италијански и туниски), скара ресторан „ El Bahr “ во близина на базенот , 8 барови, 5 лифтови, менувачница, продавници, модерен, добро опремен Thalasso & Spa центар, изграден 2002 година, на површина од 3400 m2, чии услуги вклучуваат: џакузи, кабини за масажа, амам, сауни, Kneipp. , базен со морска вода со џакузи и фитнес сала, детски базен, игротека и игралиште, лежалки, чадори и душеци за плажа и околу базен, крпи за плажа ( со депозит), Wi-Fi интернет на рецепција
Спорт и забава: мини клуб за деца 4-12 години, анимација, мини диско, игротека и игралиште, пинг-понг, лак и стрела, мал фудбал, одбојка, гимнастика на вода, две тениски игралишта, аеробик и пикадо.
Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во Тунис. Лежалки и чадори на плажата се бесплатни за гостите на хотелот.