Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Papillon Ayscha
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 35 км од аеродромот во Анталија, 40 км од центарот на Анталија и 4 км од центарот на Белек, веднаш на морскиот брег. Отворен е во 2001 година и реновиран во 2014 година и зафаќа површина од 60.000 m².

Сместување: Хотелот располага со главна петкатна зграда и дел од вилата. Во главната зграда, хотелот располага со 283 стандардни соби (од кои има 3 соби за лица со посебни потреби, макс. 3 лица, француски кревет или два посебни кревети, за дополнително лице/дете дополнителен кревет, 28 m²), 8 семејни соби (2 спални соби со врати, 2 бањи, макс 4+2 лица, една соба со француски кревет или два посебни кревети, другата соба со француски кревет или два посебни кревети/или софа на извлекување, 56 м2), 10 семејни соби (2 спални соби поврзани со врати, 2 бањи, максимум 4+2 лица, една соба со француски кревет или две посебни кревети, другата соба со француски кревет или два одделни кревети/или софа на извлекување од 56 м2 ), 4 соби со кралски апартмани со три соби (макс. 5 лица, 128 м²). Во делот на бунгалов има: 56 двособни избрани вили (макс 3+1 лица, 40 m²). Секоја соба располага со: бања, фен, папучи и подлога за капење, централна клима во главната зграда, индивидуална клима во делот на вилата, ТВ, безжичен интернет (бесплатно), телефон, мини бар (бесплатно), сеф (бесплатно) , услуга во соба (се плаќа), балкон.

Содржини: Хотелот располага со еден главен ресторан  и 5 a la carte ресторани (италијански, риби, турски, мексикански и азиски - бесплатно еднаш за време на престојот со резервација), мени за исхрана, вегетаријанско мени, 8 барови, бесплатен интернет, 7 конференциски сали (25-750 луѓе), внатрешен базен (само во зима), 5 надворешни базени, 5 тобогани, 6 фудбалски игралишта, 2 тениски игралишта, изнајмување тениска опрема, осветлување на тениски терен, теретана, спа центар, сауна, турска бања, парна соба, аеробик, аквабајк, одбојка и фудбал на плажа , немоторизирани спортови на вода, боче топка, кошарка, пинг-понг, диско, музика во живо, анимација, 2 детски клуба (мини 4-12 и тинејџери 13-16), детско игралиште, детско диско, детско мени, детски базен и детски воден тобоган. Со доплата: бебиситерка, доктор, масажа, интернет кафе, билијард, куглање, часови по тенис, сурфање (со лиценца), нуркање, моторни спортови на вода, услуги за перење и хемиско чистење.

Плажа: Хотелот има своја песочна плажа. Лежалки, чадори, душеци и крпи за плажа се вклучени во цената, како и барот кој се наоѓа на плажата.