Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sailor's Beach Club
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа во градот Кириш на сопствена плажа, на околу 7 километри од центарот на Кемер, на околу 50 километри од центарот на Анталија и на околу 65 километри од аеродромот.

Сместување: Хотелот Sailor's Beach Club зафаќа површина од 21.080 m2. Отворен е во 1997 година, а целосно е реновиран во 2020 година. Со реновирање ја смени услугата и категоризацијата. Хотелот има главна зграда и 4 четирикатни блокови каде се сместени собите. Достапни се 324 соби (216 стандардни, 80 семејни кревети на спрат, 24 семејни апартмани и 4 соби за лица со посебни потреби). Сите соби имаат клима, Wi-Fi, мини бар (се надополнува секојдневно со вода и сокови), сет за кафе и чај, сеф, САТ ТВ, телефон, бања со туш, фен, балкон.
Стандардна соба е 22 m² и има француски или два единечни кревети.
Стандардна супериор соба е 24м² и има француски или два единечни кревети и уште еден единечен кревет или софа.
Семејната соба со кревети е 24 m² и има брачен кревет и кревети на спрат.
Семејниот апартман е со големина од 45 m² и има две спални соби - едната со брачен кревет, а другата со два единечни кревети.

Содржини: Хотелот располага со главен ресторан, италијанскиот à la carte ресторан „Basilico“, рибниот à la carte ресторан „Chapa“, ресторанот за ужина, поштата „Pine“, „Irish pub“ и неколку барови - лоби, базен и снек.
За деца има отворен и затворен детски базен, мини клуб (4-12 години), мини диско, игралиште, детско мени и бебешко катче во главниот ресторан.

Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни, отворен базен за деца, базен со два тобогани, затворен базен за возрасни и деца (загреан надвор од сезоната), тениско игралиште, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, аеробик, степ аеробик, боче, пикадо, пинг-понг, Wi-Fi интернет и дневна и вечерна забава.
Се плаќа: осветлување на терени за тенис, кошарка и мини фудбал, билијард, центар за игри и спортови на вода, Спа и велнес, Турска бања (хамам), сауна, парна бања и фитнес центар, : масажи, третмани за лице и тело во спа центар и други работи надвор од концептот, a' la carte ресторани (со задолжителна претходна резервација), увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови и други предмети надвор од концептот.

Плажа: Хотелот има своја песочна плажа долга 70 метри и камчиња. Чадори, лежалки, душеци и крпи се бесплатни. Крпи се обезбедени со депозит.