Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Salmakis Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа помеѓу Бодрум од кој е одалечен 1,5км и Gumbet  од кој е одалечен 1км. Од аеродромот е одалечен 35км.

Соби: Хотелот има 213 соби. Сите соби имаат купатило, фен, сателитска телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар. Повеќето соби имаат балкон или тераса.

Содржини: Гостите на раполагање имаат главен ресторан, a la cart ресторан, 3 бара, слаткарница и фризерски салон.

Спорт и забава: Во состав на хотелот се внатрешен и надворепен базен. Хотелот има и спа центар. Љубителите на активен одмор можат да го користат фитнес центарот, а на плажата постои можност а спортови на вода. За најмалдаите гости има детски базен, мини клуб, игротека и детско игралиште. Гостите можат да се забавуваат играјќи пинг понг, пикадо, одбојка на плажа и тенис.

Плажа: Хотелот е сместен на песочна плажа