Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sea Planet Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Kızılot, на околу 17 км од Сиде и на околу 75 км од аеродромот во Анталија. Хотелот е отворен во 2013 година и зафаќа површина од 40.000 м2.

Сместување: Хотелот има 614 соби кои се опремени со клима уред, балкон / тераса, мини бар, сателитска ЛЦД телевизија, котел, сет за кафе и чај, фен за коса.
Стандардните соби се со големина од околу 28м2, комфорните соби се со големина од околу 28м2, се наоѓаат на горниот кат, фамилијарните соби се со големина од околу 48м2 и имаат посебна спална соба.
Услуги со доплата се: сеф, телефон, собна услуга.

Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, морска храна, Мексиканска храна и кујна од Далечниот Исток, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб, доктор, бебиситер, фен, телефон, факс, интернет, компјутерски игри. Услугите за перење и пеглање, продавници, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во хотелот.
Хотелот има отворен и затворен базен, голем детски базен, аква парк со тобогани, одбојка на плажа, пинг-понг, фитнес центар, аеробик, гимнастика, стрелаштво, куглање, пикадо, диско, дневни и вечерни активности, забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, мини клуб за деца. Хотелот има турска бања (амам), сауна, парна бања.
Услуги со доплата се: Моторизирани спортови на вода.

Плажа: Хотелот има своја приватна песочно камчеста плажа. Лежалки, чадори и пешкири за на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.