Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sherwood Exclusive Kemer
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е оддалечен  55 километри од аеродромот во Анталија, 9 километри од Кемер и се наоѓа во Гојнук на морскиот брег. Отворен е во 2014 година и зафаќа 130.000 м2.

Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од 45 двокатни и трикатни бунгалови, кои располагаат со: 109 Standard Room (макс. 3 лица, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнително лице/дете дополнителен кревет, 30 м2, како и 5 соби за лица со попреченост), 56 еднособни Superior Room (макс 3+1 лица, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнителни лица/деца е достапен дополнителен кревет или софа кревет, 38 м2),28 еднособен Deluxe Room (макс 3 лица, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнително лице/дете дополнителен кревет, 30 м2), 118 еднособни Deluxe Superior Room (макс 3+1 лице, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнителни лица/деца има дополнителен дополнителен кревет или софа на извлекување, 38 м2), 21 еднособни Lagun Room (максимум 3 лица, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнително лице/дете дополнителен дополнителен кревет, 30 м2), 46 Lagun Superior Room (максимум 3+1 лица, брачен кревет или два посебни кревети, за дополнителни лица/деца е достапен дополнителен кревет или софа кревет, 45 м2), 34 Swim Up ( макс.2 лица, брачен кревет или два посебни кревети, 40-45 м2), 48 двособни семејни апартмани (дневна и спална, 2 бањи, макс 4 лица, една соба со брачен кревет или два посебни кревети, втората соба со брачен кревет или два посебни кревети/или софа кревет, 60-70 м2). Секоја соба има: ТВ, телефон, централна клима, фен, сеф (бесплатен), мини бар (бесплатно), WiFi (бесплатно), балкон или тераса.

Содржини: Главни и 4 a la carte ресторани (турски, италијански, риби и кинески – со доплата), 12 барови, конференциска сала (900 луѓе), бесплатен интернет, 11 отворени базени, 9 тобогани, теретана, спа центар, сауна, турска бања , парна соба, аеробик, аквабајк, тениско игралиште, изнајмување опрема за тенис, пикадо, стрелаштво, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, боче, пинг-понг, диско, музика во живо, анимација, 2 детски базени, 3 тобогани, детско игралиште, детско мени, детски клубови (5-12 и 13-17 години). Со доплата може да се користат услуги: бебиситерка, лекар, масажа, фризер, видео игри, осветлување на тениски терени, моторизирани спортови на вода, услуги за перење и хемиско чистење.

Плажа: Сопствена песочно и чакалско плажа. Лежалки, чадори и душеци се бесплатни за гостите на хотелот.