Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SHERWOOD SUITES RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во  Лара. Оддалечен е 11 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на градот. Отворен е во 2019 година. Зафаќа површина од 19 000 м2.


Плажа: Хотелот има прекрасна песочна приватна плажа која е оддалечена 700м. До плажата се стигнува со поминување на улица.  Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите за на плажа се бесплатни, како и барот на плажа и ресторанот за брза храна.


Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од 230 соби сместени во една главна зграда, со два блока на шест ката. Сите соби имаат клима уред, сеф , мини бар, ТВ, телефон, фен, балкон. Покрај основните удобности, Делукс супериор апартманите располагаат и со опремена кујна, како и машина за перење.


Содржини: Хотелот има  главен и À la Сarte ресторани, 3 бара, 3 надворешни базени, затворен базен, 10 тобогани, WiFi во лобито, турска бања, сауна, пикадо, пинг-понг, куглање, мини фудбал, аеробик, аквабик, теретана , 2 детски базени, детско мени, мини клуб (4-12 години). Со доплата се следните услуги: масажи, СПА центар, спортови на вода, услуги на лекар, дадилки, фризер, перална и пеглање.