Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Side Alegria Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во регионот Kumkoy. Оддалечен е 8 км од центарот на Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот има вкупно 300 соби во една главна и две анексни згради.
Сите соби се опремени  и содржат бања со када или туш, фен, сплит клима, директен телефон, мини бар (вода само при пристигнување), сеф (доплата), ламинат, сателитска телевизија со музички канали, балкон или тераса.
 
СОДРЖИНИ: Главен ресторан базиран на отворено бифе, А'ла карт ресторани - турска и италијанска кујна, барови покрај базенот, на плажа, лоби бар.
Отворен и затворен базен, слајдови, фитнес центар, пинг-понг, забавна програма во текот на денот и навечер.

Услуги со доплата: Турска бања, сауна, масажи, билјард, велнес и салон за убавина, компјутерски игри, тениско игралиште, спортови на вода.

ПЛАЖА: Хотелската плажа е песочна, на околу 200 метри од хотелот. Лежалките и чадорите се бесплатни. Пешкири за плажа и базен се достапни со доплата.