Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TUI BLUE BARUT ANDIZ
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 1,5 км од центарот на Сиде, околу 8 км од градот Манавгат, околу 77 км од центарот на Анталија и 62 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Tui Blue Barut Andiz е отворен во 2013 година и зафаќа површина од 11.750 m². Хотелот располага со 139 сместувачки единици (110 стандардни, 14 swim up, 5 јуниор апартмани, 5 апартмани со џакузи, 2 соби прилагодени за лица со посебни потреби и 3 економични соби).

Сите стандардни соби имаат централна клима, брачен кревет (160x200), сеф, мини бар, сателитска ТВ, бања со туш, фен, сет за кафе и чај, бањарка, влечки, Wi-Fi и балкон.

Хотелски содржини: Хотелот нуди All Inclusive услуга - појадок, доцен појадок, ручек, вечера (самопослужување, избор на повеќе јадења според правилата на хотелот), кафе, колачи и сладолед во одредени периоди од денот.

Хотелот располага со отворен базен. Други активности вклучуваат аква аеробик, јога, пинг-понг, степ аеробик, пикадо, дневна и вечерна забава и теретана.

Плажа: Хотелот има своја песочна плажа, на 150м од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири за плажа може да се користат без доплата.