Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
VILLA SIDE HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Кумкој, на околу 4 километри од центарот на Сиде и на околу 60 километри од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотел има 151 соби, секоја од нив има бања со када или туш, фен, централна клима која работи според временските услови, директна телефонска линија, мини бар (вода и минерали вода се полни секојдневно), сеф (се доплаќа), сателитска ТВ со музички канали, балкон (еко собите немаат балкон).
Хотелски содржини: All Inclusive на база на отворенa шведска маса - самопослужување, избор од повеќе јадења за појадок, доцна појадок, ручек, попладневно кафе, чај и ужина, вечера, локална алкохолна и безалкохолна пијалоци, овошни сокови, сладолед во одредено време.
Главен ресторан, A'la Carte ресторани (турски, риба, италијански), барови покрај базен, бар на плажа, лоби бар. Бесплатен Wi-Fi во фоајето и собите на хотелот.
Отворен и внатрешен базен за деца и возрасни, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг-понг, забавна програма во текот на денот и навечер, мини клуб (во хотел Вила Сајд Резиденс).
Плажа: Песочната плажа на хотелот е на 150 m од хотелот Villa Side 4*. Лежалките и чадорите се бесплатни.