Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Wind of Lara
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот се наоѓа во регионот Лара , на 12 км од аеродромот во Анталија и 19 км од центарот на Анталија.


Соби: Хотелот има вкупно 276 соби. Сите соби се опремени со купатило со туш кабина и фен, клима,  телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Содржина: Хотелот има главен ресторан, A‘la Carte ресторани:  Cilantro – Италијанска кујна, Turkuaz - Турска кујна, Capari – рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс.


Спорт и забава: Хотелот располага со два отворени базени, и еден базен за деца, клуб за деца, СПА центар, фитнес, сауна,турска бања. Услуги на доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплаќаат, WI-FI интернет конекција е бесплатна во собите и  хотелското лоби.


Плажа: Хотелот се наоѓа на 500 м од плажа, има приватна хотелска плажа, со бесплатни чадори,лежалки, пешкири и шатл автобус до плажа.