Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
AKKA ANTEDON
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:Хотелот се наоѓа во областа Beldibi, на 15км од Кемер, 30км од центарот на Анталија и 45км од аеродромот во Аталија.
Сместување:Хотелот има вкупно 500 соби во две главни згради и фамилијарен блок и 7 вили. Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима (која работи според временските услови), телефон, мини бар (вода, минерална вода, сокови и пиво, се надополнува секојдневно), чајник и кафе сет, сеф, бањарка, сателитска ТВ и мизички канали, Wi-fi интернет, балкон.
Содржина:Главен ресторан Divan со шведска маса, A’la Carte ресторани: Safran -турска кујна, Gulet - рибен ресторан, Olive - италијанска кујна, Pasha (посебно мени-француска кујна), барови на различна локација во хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, фризер, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет и компјутерските игри, продавници, rent a car се наплатуваат.
Спорт и забава:Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалици, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, мал фудбал, пинг понг, немоторизирани спортови на вода не се наплатуваат. Велнес и Спа центарот, масажа, осветлувањето за тениските терени, опрема за тенис, моторизирани спортови на вода, билијард се наплатуваат.
Забавна програма во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, во вечерните часови шоу програма со жива музика, кино. Мини клуб за деца.
Плажа:Хотелската плажа е со средно крупен песок, чадори за сонце, лежалки и пешкири за плажа не се наплатуваат. Павиљони со претходна резервација и се наплатуваат.