Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DELPHIN BE GRAND RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа во Анталија, Лара на сопствена плажа, на околу 15 километри од стариот дел на Анталија и на околу 10 километри од аеродромот.
Сместување: Ресортот има 112.000 м2 и се состои од главната зграда, 4 деветкатни кули поврзани со главната зграда и градина (54.000 м2). Отворен е во 2002 година, а последен пат е реновиран во 2016 година. Тој е дел од ланецот на хотели Делфин. Хотелот располага со: 601 стандардни соби, 69 супериор соби, 20 соби кои се поврзуваат, 127 семејни соби, 3 семејни апартмани и 17 апартмани. Собите се опремени со LCD телевизор со сателитски канали, мини бар, туш када, балкон, директен телефон во собата и бањата, централна клима, сеф, чајник за чај и кафе, фен, Wi-Fi интернет.
Хотелски содржини: Услугата е самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот во главниот ресторан: појадок, доцен појадок, ручек, вечера и полноќна ужина во барот „Irish Pub“, диетално мени, локални алкохолни, безалкохолни и некои увозни пијалоци како и локални пива, кафе и чај влегуваат во концептот.
Отворен базен, полуолимписки базен, загреан базен за релаксација, базен за активности, внатрешен базен, 9 лизгалки за возрасни и 7 за деца, диско, шах, кошаркарско игралиште, 6 тениски игралишта, пинг-понг, пикадо, фудбал, одбојка на плажа и трева, стрелаштво, водена гимнастика, аеробик, ватерполо, фитнес центар, диско, сурфање (со лиценца), немоторизирани спортови на вода, анимации, емисии и програми, кино.
За деца има мини клуб (4-12 години), игралиште, отворен базен, забавен парк, парк со диносауруси, мини диско и мини кино.
Плажа: Хотелот има своја песочна плажа долга 450 метри. Лежалки, чадори, душеци и крпи се бесплатни.