Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Occidental Marco Polo
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Occidental Concorde Marco Polo се наоѓа во одморалиштето Јасмин Хамамет, на околу 8 километри од Стариот град Хамамет. Од аеродромот во Тунис е на околу 60 километри, а од аеродромот во Монастир на околу 95 километри. Од оваа година припаѓа на синџирот хотели Barcelo.
Соби: клима уред, балкон или тераса, бања, фен, телефон, мини фрижидер, сателитска ТВ и сеф. Бесплатен Wi-Fi е достапен во некои соби.
Содржина: рецепција, главен надворешен базен од 1800 m2, детски базен, внатрешен базен (загреан во зима), главен ресторан, азиски ресторан, италијански ресторан, снек бар (01.06.-30.09.), неколку барови (во фоајето, lounge бар со бина и swim-up бар во базенот) и сончева тераса, детски базен, мини клуб (за деца 4-12 години), Wi-Fi интернет
Спорт и забава: дневни програми за анимација, лежалки, чадори и крпи за плажа и базен, фитнес сала , пинг понг , одбојка на плажа, бока, акваџим, аеробик, тениско игралиште со тврда подлога, рекети и топки (со депозит), дневна анимација за деца и возрасни, вечерни шоуа или музика во живо. Велнес и спа центар, хидротерапија, масажи, амам, третмани за убавина, фризер, билијард се плаќа посебно.
Плажа: Хотелот излегува на песочна плажа.