Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Saphir Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел се наоѓа на песочна плажа во Окурчалар. Хотелот е на околу 33км од Аланија и околу 90км од аеродромот во Анталија, на 15 минути пешачење од чаршијата Алара и аквапаркот Water Planet. Овој луксузен ресорт е оддалечен 29,9 км од плажата Клеопатра и 32,9 км од аквапаркот Аланија.

Сместување: Во хотелот има 333 сместувачки единици. Стандардните соби се околу 30 м2 и вклучуваат клима, сателитска ТВ и музички канали, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се надополнуваат секој ден), сеф, тепих, бања со туш или када, балкон или тераса. Семејните соби се со површина од околу 39 м2, се состојат од две соби поврзани со врата. Другата опрема е иста како и во стандардните простории.

Содржини: Хотелот располага со главен ресторан, a la carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој од 7 ноќевања, отворени и затворени базени за деца и возрасни, три тобогани, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, пинг-понг , фитнес, турска бања, сауна, немоторизирани спортови на вода, забавна програма во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, вечерна шоу програма, кино на отворено за деца, Wi-Fi интернет, мини клуб за деца од 4 до 12 години.
Услуги и активности со доплата: увозни пијалоци, свежи овошни сокови, сладолед, услуга во соба, лекарска услуга, грижа за деца, фризер, перална, Wi-Fi интернет, телефон, факс, трговски центар, масажа, СПА и салон за убавина, осветлување за тениски терени, билијард, школа за нуркање.
Храна: all inclusive - „all вклучено“ според хотелските правила - самопослужување, избор на повеќе јадења; појадок, доцна појадок, ужина по саатница на хотелот, ручек, турско кафе во лобито на хотелот од 10:00 до 23:00 часот, чај и колачи, вечера, полноќна ужина, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 часот Од :00 до полноќ, сладолед од 14:00 – 16:00 часот, a la carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа, лежалките и чадорите се бесплатни, пешкирите се земаат со депозит.